מפתחות לנישואין מוצלחים

מה יכול להיות מרגש יותר מאשר הרגע הזה שבו אתם מחליטים להתאחד, להקים משפחה בישראל ולהתחתן? כל אדם שמגיע לרגע הזה מתרגש ורוצה לעשות את האירוע הכי יפה שהוא יכול, אבל נכון לזכור שיש למחרת את היום שאחרי שהוא שייך לכם בלבד וכאן חשוב לדעת יסוד בסיסי :

 

כדי לקנות שולחן, כיסא, בית, מכונית, צריך לעבור תהליך אחד פשוט והוא שתשלם עליו פעם אחת וזהו ! הוא כבר שלך לעולמים.
זוהי הטעות בחיי הנישואין אנשים חושבים שאם פעם אחת עשו חתונה מפוארת אז בן /בת הזוג כבר שלי לעולמים והוא יעשה מה שאני רוצה והיא תעשה את רצוני בכל עת שארצה.

 

אין הדבר כן ! המציאות אף מורה על זה - שהנה צצים בעיות וכל הבלונים והפרחים של הירח דבש התפוצצו ונבלו , פתאום מתחילים להרגיש שזה לא בדיוק מה שחשבנו, החיים כבר לא כל כך ורודים כמו שסיפרו לנו.

 

האיש או האישה זה לא חפץ דומם שפעם אחת קונים אותו ‫והוא שלך , אלא הם דומים לעצים ופרחים כמו שכתוב במקרא "כי האדם עץ השדה" כמו עץ ופרח, כל הזמן צריך להשקות, לטפח ולשמור, נכון שהעץ שלך כי קנית אותו אבל כדי שתהנה ממנו אתה צריך להשקיע יום יום ולפקוח עיין.כך גם בין בני זוג, נכון שהיא שלך והוא שלך אבל אסור לשכוח שכדי להנות מזוגיות מוצלחת צריך לטפח, לדאוג ולשמור. אם אנו ניתן, נקבל תוצרת, לא ניתן, אז חס וחלילה הקשר יילך וידעך.

 

אז כיצד באמת מטפחים ושומרים את הזוגיות כל רגע ורגע לשנים רבות ונעימות ביחד ?

 

התשובה נמצאת במשנה הראשונה במסכת קידושין. שם כתוב : בשלושה דרכים יוצרים נישואין - 1. כסף 2. שטר 3. ביאה , חוץ מהביאור ההילכתי הפשוט של הכתוב, ישנו ביאור נוסף עם מפתחות לזוגיות מוצלחת למשך כל החיים. והוא :

1. בכסף - לשון "נכסף". שבן/בת הזוג ירגישו תמיד נכספים. מידי פעם לומר בפה, להתקשר או לשלוח הודעה עם מילת עידוד ופירגון שאין כמוך בעולם וכמה את/ה מיוחד/ת בכל המובנים.

2. בשטר - מכתב. לכתוב מידי פעם מכתב (ביד לא בנייד) אפילו קצר מאוד עם מתנה אפילו קטנה - לדוגמא :לכתוב על שקולד - 'את/ה יותר מתוק/ה ממנו .

3. ביאה - שבאים הבית מהעבודה, מהלימודים או מסידורים לבוא בשמחה ובמאור פנים, שבן/בת הזוג ירגישו שכיף לשני להגיע לבית .

 

אם תתפללו ותשננו להתנהג תמיד על פי כללים אלו, ככל שיעברו הימים והשנים נישואיכם יפרחו ויצמחו כעץ רענן וכפרח מלבלב.

 

נסיים ברעיון יפה המתחבר לעיניינינו - מדוע מברכים חתן וכלה דווקא על יין ולא על משקה אחר ? התשובה היא : לפי שהיין יש לו תכונה ייחודית שאין בשאר משקים ובכלל בשאר דברים שבעולם, ככל שהוא מתיישן ועוברים הימים והשנים לא רק שאינו מתקלקל אלא ההיפך הוא משתבח ומתייקר, כך אנו מברכים כל זוג שחיי נישואיהם יהיו כמו יין זה, יתיישנו וישתבחו לאורך ימים ושנות חיים. אמן כן יהי רצון! 

 

פרטי תקשורת

הרב יוסף קדוש

נייד:  053-893-9993

ניתן לשלוח גם מסרון - SMS

 

מעבר לעמוד פייסבוק - facebook

 מעבר לעמוד יו טיוב - youtube

יצירת קשר